İstanbul Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü, fotoğraf sanatına gönül vermiş İTÜ öğrenci ve mezunlarının bir araya geldikleri topluluktur.

TEMAS

Dora Günel yürütücülüğünde İstanbul Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü öğrencileri olarak hazırladığımız “Temas“ hayatlarına dair fikir sahibi olmadan; her gün sınıfta yanına oturduğumuz, sair zamanlarda kampüste rastladığımız, sadece selam verdiğimiz yahut semtine bile uğramadığımız insanları tanımaya ve tanıtmaya yönelik bir çalışma. Belgesel fotoğraf projeleriyle tanınan ve insan yaşamlarının konuşulmayan, bilinmeyen yönlerini fotoğraflarıyla dosyalayan Dora Günel’in öğrencileri olarak yaptığımız çalışma göz önünde olmayan sanatkar ve zanaatkarlardan, büyükşehirde tutunmaya çalışan öğrenciye, evimize gelip giden tesisatçıya kadar çeşitli insanları ve bizler için heyecan verici bir deneyimi içermektedir.

6 üniversite öğrencisinin 5 aylık atölye – hafta hafta; fotoğraflarla yaşam alanı anlatımı, sosyal yaşam anlatımı, bir yakının anlatımı şeklinde ilerleyerek- ürünü olan sergi 8 hayattan kesitler sunmaktadır.

Sergi İFSAK’ta 8-10 Haziran tarihlerinde ziyaretçilerine açık olacaktır.

Katılımcılar: Dilara Temel, Duygu Selen Daruğa, Fevzi Yıldırım, Kerem Ağaoğlu, Mehmet Akif Sarı, Tayfun Şahin

*Baskı sponsorumuz Lamarts‘a projemizdeki desteklerinden ötürü çok teşekkür ederiz.

temas


Loading