İstanbul Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü, fotoğraf sanatına gönül vermiş İTÜ öğrenci ve mezunlarının bir araya geldikleri topluluktur.

Kulüp odası nerededir?

Kulüp odası İTÜ Maslak Kampüsünde bulunan havuz binasındadır.

Toplantılar ne zaman yapılmaktadır?

Toplantılar her Salı saat 18:00’de KSB Küçük Salon’da yapılmaktadır.

Üye olmak için ne yapmam gerekmektedir?

Kulüp toplantılarına düzenli olarak devam etmeniz ve kulüp yıllık ücretini yatırıp itüfk stickerını almanız üyeliğiniz için gereklidir.

Tanışma toplantısını kaçırdım, yine de kulübe gelebilir miyim?

Evet gelebilirsiniz. Fakat ne kadar geç gelirseniz o kadar çok şey kaçırmış olacaksınız.

Fotoğraf kulübü üyesi olmadan etkinliklere katılabilir miyim?

Kulüp etkinlikleri herkesin katılımına açıktır. Ancak atölye, gezi gibi kontenjan sınırı olan etkinliklerde üyeler önceliklidir.

Kulübe üye olmak için fotoğraf makinası gerekli midir?

Hayır değildir. Elbette bir makinanız olsa sizin için daha iyi olur fakat makinanızın olmaması sizin kulübe gelmenize engel değildir. Ayrıca makina almak isteyenlere hangi makina alacağına dair yardım edilmekte ve tavsiyeler sunulmaktadır. Makina almadan önce kulüpten tavsiye almanız faydanıza olacaktır.

Dijital fotoğraf makinam var kulübe üye olabilir miyim?

Kulüp sizin hangi teknik ile çalıştığınızla ilgilenmez. Daha çok ne çalıştığınızla ilgilenir. Gerek analog gerekse de dijital çalışan kulüp üyeleri mevcuttur.

Kulüp eğitim vermekte midir?

Evet. Kulüp her sene başlangıcında Temel Fotoğraf Eğitimi vermektedir. Bu eğitimi alanlar ve yeterli görülenlere ikinci dönemde Karanlık Oda Eğitimi verilmektedir.

Fotoğraf Kulübü’nün sene içi aktiviteleri nelerdir?

Eğitim çalışmaları, geziler, okumalar, söyleşiler, sunumlar, sene sonu sergisi, proje grubu çalışmaları… Fotoğraf kulübü sadece fotoğraf çekme eksenli olmayıp, aynı zamanda üyelerinin donanımlı bir sanat izleyicisi olması konusunda bir ortam sunmaktadır.

Kulübün karanlık odası var mı?

Evet, var.

Karanlık odayı kiralıyor musunuz?

Hayır, kiralamıyoruz.


Loading