İstanbul Teknik Üniversitesi Fotoğraf Kulübü, fotoğraf sanatına gönül vermiş İTÜ öğrenci ve mezunlarının bir araya geldikleri topluluktur.

DURAKLAR

İlk bakışta sadece bir mekan gibi görünse de hissettirmeden nüfuz eder konuklarına, “Duraklar”. Günlük hayatın heyecanı içerisinde dikkatleri üzerine çekmeden, biraz da kendini çekerek izler olan biteni. Yaşamın o hızlı akışı içerisinde ayakta duran ve tüm kimlikleri kısa süreliğine de olsa içine alıp onu sahiplenen birisidir aslında. Herhangi bir ayrıcalık gözetmeksizin kabul eder o, insanı. Kısaca, sadece insanların toplu taşıma araçlarına bindikleri yer değil, birçok anının da yaşandığı bir yer aynı zamanda. Vedalar, üzüntüler, sevinçler, yalnızlıklar… Bütün bu yaşanmışlıklar durağı, sadece cansız bir yapı olmaktan çıkarır. Bulunduğu yer, bunun paralelinde ahali ve etrafında olan bitenler, objektiflerimizi “Duraklar”a doğrultmamızdaki en büyük sebepti.

Katılımcılar: Çağla Cengiz, Deniz Üstem, Emre Ersun, Emre Yağmurlu, İlker Öztürk, İrem Öztürk, Taylan Bağcı, Tolga Özüdoğru

*2007 senesinde İTÜ Kültür ve Sanat Birliği’nde sergilenmiştir.

duraklar


Loading